Powered by:Proticaret
Blog : Smart Bilişim

Smart Bilişim Blog

Makale ve Haberler

Proticaret Tema / Arayüz Galerisi

Proticaret E-Ticaret yazılımının sunduğu geniş olanaklardan birisi de özelleştirilebilir arayüz seçenekleridir. E-ticaret alanında farklı sektörler için hazırlanan temalara portfolyo sayfasından ulaşabişirsiniz. Bu yazı Proticaret tema yapımı ve düzenlenme gibi sıkça sorulan sorularda size fayda sağlayacaktır.

Proticaret arayüz ve içerik yönetimi konularında karşılaşılan soru ve sorunlarınızı bize bildirerek bu başlığın geliştirilmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Devam Et

3D Modelleme & 3D Tasarım

3D Modelleme - 3D Tasarım nedir? Nerelerde kullanılır. Bu yazıda 3d modelleme ve animasyonlarla ilgili temel bilgileri bulacaksınız. Faaliyetini yürüttüğümüz bu sektörün hangi alanlarda ne şekilde kullanıldığını öğrenmek için bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Devam Et

Web Tasarım ve Püf Noktaları

Günümüz iletişim teknolojilerinde web sayfalarının önemi kuşkusuz büyük öneme sahip. Bu başlıkta kullandığımız web sayfalarının bir iletişim aracı olarak sahibine hangi şartlarda ne kazandırabileceğini örnekleriyle bulacaksınız. Web tasarım ilkeleri, içerik yönetim sistemleri (CMS), Arama motoru optimizasyonu (SEO) konularında temel bilgileri inceleyebilirsiniz

Konu içeriğindeki bilgilerin pratikte nerelerde ve nasıl kullanılacağına dair ipuçları alacaksınız. Web tasarımı hakkında aklınıza gelen soru ve sorunları mail yoluyla bildirerek başlığın geliştirilmesine katkıta bulunabilirsiniz.

Devam Et

SEO Optimizasyonu

Arama Motoru SEO Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu (SEO) nedir? Neden ve nasıl arama motorları için düzenlemeler yapmalıyız? Bu konuda içerik yönetim sisteminin bir alt alanını oluşturan arama motorlarına karşı web sayfasını nasıl daha duyarlı yapabileceğimizi inceleyeceksiniz. 

Devam Et

Jquery Smooth Scroll

vSmooth Scroll Jquery eklentisi ile sayfalarınızda yumuşak scroll bar geçişleri elde edebilirsiniz. Aynı zamanda eklentiyle birlikte scroll barı tasarımınızın bir parçası yapmak adına farklı renk ve tasarımlarda düzenleyebileceksiniz. Tüm bunlar sayfanızın daha akışkan ve şık görünmesini sağlayacaktır.

Devam Et

e ticarette başarılı olmanın yolları

E-Ticaret ve Başarı

Hemen her e-ticaret girişimcisi e-ticarette başarılı olmanın yollarını aramaktadır. Bu yazımızda başlıca; E-Ticaret yaparken nelere dikkat edilmeli ve nasıl bir yapılanma hazırlamamız gerektiğine dair temel içerikleri bulacaksınız. Mutlak suretle göz önünde bulundurulması gereken bu detaylar size gerek müşteri ilişkileri gerekse de hukuki alanda fayda sağlayacaktır.

Devam Et

Jquery Fixed Menü

Jquery Fixed Menü

Jquery fixed menü uygulaması ile belli bir yükseklikten sonra menü katmanının sayfayı takip etmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede uzun sayfa tasarımlarında ziyaretçilerinizin navigasyon menüsüne ulaşma güçlüğünü ortadan kaldırabilirsiniz.

Devam Et

Jquery Fixed Menü

Bilsem Sınavı Eğitimleri

İhtiyacınıza göre sürelere ayrılmış Bilsem hazırlık paketlerimizi satın alarak çocuğunuzu BİLSEM sınavlarına en iyi şekilde hazırlayın. Günlük çalışmalar, kategori çalışmaları ve deneme sınavlarına tam erişim hakkı kazanacaksınız.

Bilsem Sınavı